Zwyciężyli w derbach po raz drugi

Zwyciężyli  w derbach po raz drugi

Po raz drugi w obecnym sezonie Stal uszczęśliwiła swoich kibiców w pojedynku z drużyną z naszej gminy. „ Biało- Niebiescy” pokonali w Ligocie Turawskiej tamtejszy LZS 3-0.

Pojedynki derbowe zawsze dostarczają dodatkowy „dreszczyk emocji”. Nie inaczej było tym razem. To głównie „ Stalówka” dostarczyła swoim licznie zgromadzonym na boisku w Ligocie kibicom ogrom radości.

Spotkanie dla podopiecznych trenera Ganowicza rozpoczęło się w najlepszy z możliwych sposobów.

Już w 40 sekundzie meczu sympatycy „ Stalowców” eksplodowali z radości . Po podani u J. Eljasińskiego strzałem za „szesnastki” Michała Sandeckiego pokonał Grzegorz Cap.

Jednakże w 2 min. gospodarze mogli ostudzić nieco entuzjazm naszej drużyny, kiedy to futbolówka wylądowała na słupku bramki strzeżonej przez T. Kocembę.

Wyjazdowe starcie Stali z drużyną z Ligoty Tur. stało pod znakiem twardej walki, a obie drużyny prostymi środkami próbowały nawzajem się zaskoczyć. Do końca pierwszych 45 minut wynik jednak nie uległ zmianie, a ku rozpaczy miejscowych kibiców, w doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną za krytykowanie orzeczeń sędziowskich ujrzał grający trener gospodarzy- Paweł Ślepecki.

Była to tak naprawdę „woda na młyn” dla gospodarzy. Od początku 2 odsłony meczu drużyna z Ligoty nieco śmielej zaczęła sobie poczynać w meczu ze Stalą. Na szczęście, LZS Ligota Turawska nie zdołał zdobyć bramki wyrównującej, a na 6 minut przed końcem regulaminowego czasu gry stracił 2 bramkę.

Po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez zawodnika dr. gospodarzy arbiter główny bez wahania wskazał na 11 metr. Przy strzale z „jedenastki” intencję J. Eljasińskiego wyczuł golkiper Ligoty, lecz po chwili dobitka głową J. Eljasińskiego okazała się skuteczna.

2 minuty później weteran w szeregach Stali , Wiesław Cap, dopełnił formalności i tym samym w pojedynku derbowym Stal pokonała LZS Ligotę Tur. 3-0. Minutę po zdobyciu przez Stal 3 bramki Michał Winiarski otrzymał czerwoną kartkę za użycie niecenzuralnych słów względem zawodnika rywali, tak więc Stal ostatnie minuty spotkania dogrywała w dziesiąstkę.

LZS Ligota Turawska- Stal Osowiec 0-3 (0-1).

0-1 Grzegorz Cap 1', 0-2 Jacek Eljasiński 84' , 0-3 Wiesław Cap 86'.

Ligota Tur.: Michał Sandecki-Tomasz Mazur, Paweł Ślepecki, Daniel Slaby, Krzysztof Gajowiec, Andrzej Skiba, Andrzej Jeger (46' Piotr Kowalczyk) , Domini k Panicz, Krzysztof Gadecki, Dawid Kałużny(71' Sebastian Lipp) , Damian Adamiec.

Stal: Tomasz Kocemba- Michał Winiarski, Bartosz Ryszka, Michał Budnik, Marcin Wajs- Tomasz Możdżeń (90' Łukasz Świerczek) , Przemysław Winiarski , Paweł Pazowski (82' Sebastian Śmieja) , Grzegorz Cap (72' Wiesław Cap) , Jacek Eljasiński (86' Michał Możdżeń) - Roland Gorgosz (60' Piotr Ploch) .