Wywalczyli 3 punkty w sobotnie popołudnie

W dniu wczorajszym „ Stalowcy” odnieśli 3 z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach A klasy gr. 2. Tym razem nasz zespół wygrał z Unią Murów 2-0.

Kibice śledzący na co dzień mecze w A klasie zapewne zdążyli już przywyknąć do obrazu gry zespołów z tejże klasy rozgrywkowej, gdzie w głównej mierze dominuje twarda walka.

Nie inaczej było w spotkani u Stali z Unią z Murowa. Obie drużyny nie zachwyciły swoją grą.

„Stalówka” w początkowej fazie spotkania przejęła inicjatywę , czego potwierdzeniem były akcje przez nią skonstruowane. W 4 min. bliski szczęścia był napastnik Roland Gorgosz. Po zagraniu futbolówki przez Jacka Eljasińskego w pole karne, Roland bez dłuższego namysłu oddał strzał w stronę bramki na 5 m., ale pi łka wylądowała obok prawego słupka.

4 minuty później J. Eljasiński uderzał z ok. 16 metrów. Po interwencji nogą golkipera Unii , futbolówka otarła się o słupek.

Po tej sytuacji przez kolejne 20 minut interesujących akcji pod obiema bramkami było jak na lekarstwo.

W 28 min. minimalnie celu chybił Michał Winiarski , który głową próbował zapewnić Stali prowadzenie.

10 minut później „ Stalowcy” w końcu mieli okazję do radości po objęci u prowadzenia. Po akcji lewym skrzydłem Tomasz Możdżeń wbiegł z piłką w pole karne i został sfaulowany przez zawodnika z Murowa. Arbiter główny, Pan Arkadiusz Zadworny wskazał na jedenasty metr, a Paweł Pazowski okazał si ę skutecznym egzekutorem r. karnego, posyłając futbolówkę w lewy róg bramki Unii .

Drugie 45 minut Stal mogła zacząć od mocnego uderzenia. w 50 sekundzie Grzegorz Cap znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem dr. gości , lecz gorą z tego pojedynku wyszedł drugi z wyżej wymienionych.

Do końca regulaminowego czasu gry Stal utrzymywała skromną zaliczkę z 1 połowy. W 93 minucie mecz rozstrzygnęło dwóch wprowadzonych na plac gry po przerwie zawodników naszej drużyny. Łukasz Świerczek dograł w polu karnym futbolówkę do Wiesława Capa, a najstarszemu w szeregach „ Stalówki” Wiesławowi przyszło dopełnić formalności z bliskiej odległości .

Stal Osowiec-Unia Murów 2-0 (1-0).

1-0 Paweł Pazowski (r. karny) 38', 2-0 Wiesław Cap 90+3'.

Stal: Tomasz Kocemba- Michał Winiarski, Bartosz Ryszka, Michał Budnik, Marcin Wajs- Tomasz Możdżeń (90' Michał Możdżeń), Przemysław Winiarski, Paweł Pazowski (91' Sebastian Śmieja), Grzegorz Cap (70' Łukasz Świerczek), Jacek Eljasiński (89' Piotr Ploch)- Roland Gorgosz (57' Wiesław Cap).

Unia: Krystian Wiench- Mariusz Kotula, Łukasz Alama, Łukasz Babik, Wojciech Młotkowski, Bartosz Wojtczak, Samuel Lukoszek (62' Piotr Buczyński), Piotr Loch, Jakub Wach (46' Dawid Piegza), Łukasz Balij, Miłosz Babik (75' Jakub Jagiełło).