Szczęśliwa sobota przy Dworcowej

Radość zapanowała w szeregach „Stalówki” po ostatnim gwizdku sędziego w sobotni m pojedynku z drużyną z Brynicy. Dzięki wygranej 2-0 ekipa prowadzona przez trenera Łukasza Ganowicza zapewniła sobie 1 miejsce w tabeli A klasy gr.2, a tym samym po 5 latach ponowną promocję do ligi okręgowej.

Świadomość rangi meczu z LZS-em Brynica nieco sparaliżowała poczynania „Stalowców” w 1 połowie. To goście w początkowej fazie pierwszej odsłony spotkania sprawiali lepsze wrażenie. W 4 minucie serca kibiców Stali zapewne zadrżały. Zawodnik dr. gości swoim strzałem z 16 m. sprawił problemy T. Kocembie, który po wypuszczeniu futbolówki z rąk złapał ją przed linią bramkową.

„Stalówka” godną odnotowania okazję wypracowała sobie dopiero w 19 min., a konkretnie P. Pazowski, który po przebiciu się przez zasieki obronne LZS-u z Brynicy oddał strzał z ok. 11 metrów obok prawego słupka.

Poziom starcia z drużyną z Brynicy pozostawiał wiele do życzenia.

W drugiej połowie Stal wyszła na plac gry odmieniona, zaczęła lepiej się prezentować i w końcu osiągnęła swój upragniony cel. Po akcji lewą stroną J. Eljasiński wbiegł z piłką w pole karne i obsłużył podaniem W. Capa, który z kolei ulokował futbolówkę w pustej bramce dr. gości.

Jak się później okazało, W. Cap był głównym bohaterem potyczki z LZS-em Brynica. Doświadczony zawodnik „ Stalówki” w 80 min. wykazał się sprytem i po przechytrzeniu defensora rywali ustalił wynik meczu strzałem przy słupku, a tym samym przypieczętował awans „ biało-
niebieskich” do wyższej klasy rozgrywkowej.

Stal Osowiec- LZS Brynica 2-0 (0-0).

1-0 Wiesław Cap 65', 2-0 Wiesław Cap 80'.

Stal: Tomasz Kocemba- Piotr Ploch (46' Michał Możdżeń), Bartosz Ryszka, Michał Budnik, Marcin Wajs- Tomasz Możdżeń (80'Sebastian Śmieja), Przemysław Winiarski, Paweł Pazowski,Grzegorz Cap (60' Łukasz Świerczek), Jacek Eljasiński (86' Roland Gorgosz), Wiesław Cap.

Brynica: Norbert Dendera- Tomasz Kozielski, Kamil Kozielski (75' Krystian Kulikowski) , Paweł Dzięciołowski, Waldemar Witek (46' Marek Piekorz) , Paweł Koc (75' Stefan Filip) , Rafał Blaszczyk, Łukasz Balicki (65' Piotr Pastusiak) , Marcin Sossna, Tomasz Imiełowski, Marek Koszyk.