Lato w Osowcu 2014”- relacja z festynu

W dniach 12-13 lipca na stadionie przy ul. Dworcowej tradycyjnie odbył się organizowany co roku przez nasz klub festyn rekreacyjno-sportowy „ Lato w Osowcu 2014”. Po raz kolejny na festynie „królowała” piłka nożna.

Pierwszy dzień festynu rozpoczął się turniejem piłki nożnej drużyn niezrzeszonych po godzinie 12:00. Do owego turnieju zgłosiły się 4 drużyny, a mianowicie: "Osowiec Rally Team", "FC Pogrom", "Kitowcy" oraz "OSP Osowiec". Spotkania w ramach owego turnieju rozgrywane były na boisku o wymiarach przybliżonych do tych, jakie zwykle posiadają boiska typu „orlik”. W wyjściowym składzie zespołów biorących udział w turnieju drużyn niezrzeszonych wystąpić mogło 7 zawodników tj. bramkarz + 6 graczy z pola. Pojedynki turniejowe rozgrywane były w systemie „ każdy z każdym” i trwały 30 minut ze zmianą stron.

Po rozegraniu wszystkich spotkań zwycięzcą turnieju okazała się drużyna "Kitowców", która zdobyła komplet 9 punktów. Na 2 miejscu uplasował się zespół o nazwie "FC Pogrom", który zgromadził 6 punktów. 3 pozycję zajęła ekipa "Osowiec Rally Team, a 4 miejsce przypadło  ostatecznie drużynie "OSP Osowiec".

Po zakończeniu turnieju drużyn niezrzeszonych , w meczu towarzyskim zmierzyli się dwaj trzecioligowcy- Ruch Zdzieszowice z Małąpanwią Ozimek. Na owym sparingu mogliśmy usłyszeć fachowy głos dziennikarza "Nowej Trybuny Opolskiej", a zarazem spikera w głównej mierze drugoligowego MKS-u Kluczbork- pana Marcina Sagana. Starcie towarzyskie obu ekip zakończyło się pewną wygraną Ruchu ze Zdzieszowic 4-1.

Drugi, a co za tym idzie, ostatni dzień festynu zakończył się turniejem o „ Puchar Wójta Gminy Turawa 2014”. Przyznać trzeba, iż owy turniej zapewne przejdzie do historii jako ten, w którym padło najwięcej remisów, strzelono małą liczbę bramek oraz o awansie z grupy decydowały rzuty karne. Mecze turniejowe sędziowała dwójka arbitrów tj. Wojciech Król oraz Piotr Noga.

W fazie grupowej „Pucharu Wójta” drużyna Stali mierzyła się w grupie A z LZS-em Ligotą Turawską oraz Sokołami z Bierdzan. Nasza drużyna oba mecze zremisowała ( 0-0 z Ligotą i 1-1 z Bierdzanami). W wyniku identycznego dorobku punktowego oraz bilansu bramkowego o zajęciu pierwszego miejsca w grupie zadecydowały rzuty karne, w których Stal okazała się lepsza od Sokołów Bierdzany wygrywając 3-2.

W grupie B również mieliśmy do czynienia z taką samą sytuacją, gdzie o 1 miejsce bój w rzutach karnych stoczyły zespoły z Kotorza Małego oraz Turawy. Ostatecznie konkurs jedenastek wygrała drużyna z Kotorza i tym samym zameldowała się w finale obok gospodarzy turnieju.

W meczu o 3 miejsce o zwycięstwie ponownie zadecydowały rzuty karne. Lepszymi egzekutorami strzałów z 11 metra okazały się Sokoły Bierdzany i tym samym wywalczyły miejsce na podium.

Sympatycy „ Stalówki” z niecierpliwością oczekiwali na finał, w którym Stal grała z Silesiusem Kotórz Mały. „ Stalowcy” sprawili miły prezent swoim kibicom, albowiem pokonali zespół z Kotorza po bramce Artura Mazura i tym samym po 7 latach przerwy zwyciężyli w turnieju o „ Puchar Wójta Gminy Turawa ”.

Zwycięski zespół Stali reprezentowali następujący zawodnicy:  Adrian Lisoń, Lukas Blacha, Michał Winiarski, Marcin Wajs, Michał Budnik, Piotr Ploch, Michał Możdżeń, Artur Mazur, Krzysztof Możdżeń, Wiesław Cap, Tomasz Możdżeń, Grzegorz Cap, Paweł Pazowski, Przemysław Winiarski, Jacek Kwaka, Kamil Płóciennik, Kamil Kardasiński. Trener: Tomasz Zwoliński.

Na witrynie internetowej "Nowej Trybuny Opolskiej" zamieszczone zostały zdjęcia z turnieju o "Puchar Wójta Gminy Turawa" autorstwa Oliwera Kubusa. Zdjęcia znajdują się pod następującym linkiem: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/gallery?Site=NO&Date=20140714&Category=pilkanozna&ArtNo=714009999&Ref=PH&Params=Itemnr=1

Z kolei na stronie internetowej Urzędu Gminy w Turawie przeczytać można krótką relację z " Pucharu Wójta" oraz ujrzeć kilka zdjęć: http://www.turawa.pl/cms/php/strona.php3?cms=cms_turaw&lad=a&id_dzi=0&id_dok=1869&id_men=25&powrot=1&slowo_szuk=&gdzie_szuk=&id_men_szuk=0

W związku z zakończeniem festynu zarząd klubu składa serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób okazali swą pomoc przy okazji organizacji festynu. Ciepłe słowa podziękowania kierujemy w stronę pań ze stowarzyszenia „ Nasz Osowiec”, które jak zwykle obdarzyły nas wsparciem. Dziękujemy także wszystkim sponsorom festynu, bez których wsparcia organizowana przez nas co roku impreza nie miałaby racji bytu. Dziękujemy funkcjonariuszom Policji z Ozimka oraz przedstawicielom OSP w Osowcu za zorganizowanie pokazów.

W tym miejscu składamy też podziękowania przedstawicielom drużyn z Ozimka oraz Zdzieszowic , którzy zgodzili się w ramach festynu rozegrać mecz towarzyski na naszym obiekcie. Dziękujemy również panu Marcinowi Saganowi za pełnienie funkcji spikera podczas meczu towarzyskiego Małejpanwi z Ruchem. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim tym , którzy byli zaangażowani w różnoraki sposób , zarówno przy organizacji festynu, jak i również podczas jego trwania. DZIĘKUJEMY!