„Sztuczne” zwycięstwo w Brzegu

Po raz drugi w obecnie trwającym sezonie „Stalówka” wyszła zwycięsko z pojedynku ze Stalą II Victorią Kościerzyce. Tym razem na sztucznym boisku w Brzegu ekipa prowadzona przez trenera Łukasza Ganowicza pokonała rezerwy czwartoligowej Stali Brzeg 4-1.

Niedzielne starcie obu drużyn nie było porywającym widowiskiem. Jednakże ku radości sympatyków Stali zakończyło się pomyślnie dla ich ukochanej drużyny.

Na pierwszą godną odnotowania sytuację przyszło czekać publiczności zgromadzonej na boisku przy ul. Sportowej 1 w Brzegu do 12 minuty. W tejże minucie zawodnik gospodarzy wykonując rzut rożny mógł bezpośrednio zdobyć bramkę, lecz po jego dośrodkowaniu piłka ostemplowała tzw. długi słupek bramki, której strzegł Lukas Blacha.

Jeżeli chodzi o Stal, to tak naprawdę przy pierwszej swojej okazji zdobyła ona bramkę. Z prawej strony futbolówkę w pole karne dogrywał Michał Winiarski. Następnie w polu karnym Jacek Eljasiński zagrał piłkę do Rolanda Gorgosza, a niedzielny solenizant w szeregach naszej drużyny z bliska pokonał Marka Szymochę.

Do przerwy rezultat nie uległ zmianie. W drugich 45 minutach Stal ponownie jako pierwsza zdobyła bramkę. Po rajdzie lewą stroną Tomasz Możdżeń oddał strzał na bramkę gospodarzy z ok. 15 m. Po odbiciu futbolówki przez bramkarza Stali II Victorii trafiła ona ponownie pod nogi T. Możdżenia, który umieścił ją w siatce.

Od tego momentu nasza drużyna nieco spoczęła na laurach, czego efektem była stracona bramka w 65 minucie.

Jednak w 81 minucie „Stalowcy” ponownie osiągnęli dwubramkową przewagę. Rzut rożny z lewej strony wykonywał Grzegorz Cap. Po jego dośrodkowaniu Marcin Wajs strzałem głową nie dał szans na skuteczną interwencję golkiperowi rywala. W 3 minucie doliczonego czasu gry Stal postawiła kropkę nad i po wykorzystaniu przez Pawła Pazowskiego rzutu karnego.

Stal II Victoria Kościerzyce- Stal Osowiec 1-4 (0-1).

0-1 Roland Gorgosz 20', 0-2 Tomasz Możdżeń 57', 1-2 Michał Malewicki 65', 1-3 Marcin Wajs 81', 1-4 Paweł Pazowski 90+3' (r. karny).

Stal II Victoria Kościerzyce: Marek Szymocha- Maciej Rutkowski (55' Paweł Poterek), Piotr Budziałowski, Tomasz Mencel, Paweł Sobieraj, Adam Jakubowski, Michał Pyrkowski, Damian Bonar, Tomasz Wójcik, Łukasz Godecki (60' Krzysztof Fąferko), Michał Malewicki.

Stal: Lukas Blacha- Michał Winiarski, Michał Budnik, Bartosz Ryszka, Marcin Wajs- Tomasz Możdżeń (67' Wiesław Cap), Przemysław Winiarski, Paweł Pazowski, Grzegorz Cap (89' Michał Możdżeń), Jacek Eljasiński (86' Piotr Ploch)- Roland Gorgosz.