Szczęśliwa inauguracja

Udanie rundę rewanżową rozpoczęła drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Ganowicza. Po ciężkim boju „Stalowcy” wywieźli z Jełowej 3 punkty.

Pierwszy mecz rundy wiosennej na boisku w Jełowej nie był oszałamiającym widowiskiem. Szczególnie w 1 połowie oba zespoły długimi momentami miały problemy z wymienieniem kilku celnych podań, stąd też wyłaniał się obraz chaosu z obu stron. Jednakże lepiej w tym całym nieładzie w pierwszych 45 minutach odnalazł się miejscowy Start, który kilka razy poważnie zagroził bramce strzeżonej przez Tomasza Kocembę, a przy dwóch 100 % sytuacjach powinien objąć prowadzenie, kiedy to zawodnicy Jełowej obijali z bliskiej odległości słupek oraz poprzeczkę naszej bramki.

W drugiej odsłonie pojedynku ze Startem Jełowa gra „Stalówki” zaczęła się już nieco zazębiać, choć mogła ona po raz kolejny stracić bramkę m.in. po strzale z r. wolnego, kiedy to na szczęście kapitalną interwencją popisał się Tomasz Kocemba, odbijając piłkę zmierzającą pod lewe okienko.

Zdecydowanie ożywienie w szeregi „ biało-niebieskich” wniósł wprowadzony po przerwie na plac gry Łukasz Świerczek, który to miał swój udział przy dwóch  bramkach zdobytych przez Stal. W 78 min. po wywalczeniu piłki przez „Demona” na 16 metrze od bramki Startu, trafiła ona pod nogi Tomasza Możdżenia, którzy w swoim stylu wbiegł dynamicznie w pole karne gospodarzy i posłał futbolówkę obok interweniującego Marcina Kozioła. W 87 minucie Stal po raz drugi zaskoczyła gospodarzy. Tym razem po podaniu Łukasza szarżującego Jacka Eljasińskiego w nieprzepisowy sposób w polu karnym zatrzymał defensor Startu, tak więc arbiter główny bez wahania wskazał na 11 metr., a po chwili skutecznym egzekutorem r. karnego okazał się Michał Winiarski. 2 minuty później gospodarzy dobić ostatecznie mógł Kamil Płóciennik, lecz podczas zamieszania w polu karnym trafił zawodnika Startu, a przy drugiej próbie uderzył nad poprzeczką.

Źródło foto: www.echogmin24.pl

Na powyższej stronie można zobaczyć także pozostałe zdjęcia z meczu Start Jełowa-Stal.

Start Jełowa- Stal Osowiec 0-2 (0-0).

0-1 Tomasz Możdżeń 78', 0-2 Michał Winiarski (r. karny) 87'.

Start: Marcin Kozioł- Matias Widera, Sławomir Hetmański, Michał Guz, Tobias Smyrek (75' Krzysztof Zgardziński), Adam Michałowski, Mariusz Stępień, Andrzej Sapa (60' Jarosław Kurcoń), Jarosław Ciupiński (70' Łukasz Cieślak), Artur Widera (75' Jakub Ciastko), Paweł Bacajewski.

Stal: Tomasz Kocemba- Michał Winiarski, Piotr Ploch, Bartosz Ryszka, Michał Budnik-Tomasz Możdżeń (90' Roland Gorgosz), Wiesław Cap, Przemysław Winiarski (70' Paweł Pazowski), Grzegorz Cap (82' Marcin Wajs)- Jacek Eljasiński (88' Kamil Płóciennik)- Jacek Kwaka (60' Łukasz Świerczek).