Smutne rozpoczęcie wiosny

Brak umiejętnego wykończenia akcji w polu karnym rywala był przyczyną porażki naszej drużyny w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej. Stal pomimo stworzenia sobie sytuacji do strzelenia bramki, nie potrafiła pokonać golkipera przyjezdnych, za co w 84 min. została skarcona.

W meczu inaugurującym wiosenne zmagania na boiskach klasy okręgowej „Stalówka” postawiła swojemu rywalowi trudne warunki. Podopieczni trenera Tomasza Długosza potrafili zarówno w 1 jak i drugiej połowie długimi fragmentami zdominować rywala. Jednakże za „wrażenia artystyczne” punktów się nie zdobywa… Stal miała okazje ku temu, by objąć prowadzenie. Najdogodniejszą z takowych miał w drugiej połowie Jacek Kwaka, lecz stając oko w oko z golkiperem zespołu z Proślic napastnik „ Stalówki” nie zdołał posłać piłki do siatki. W 84 minucie spotkania błąd „Stalowców” w formacji defensywnej kosztował ich utratę gola, a co za tym idzie, również cennych punktów. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne interweniował bramkarz Stali Lukas Blacha, który wypiąstkował futbolówkę przed „szesnastkę” . Niestety ta trafiła pod nogi Michała Buły , który strzałem przy słupku dał swojemu zespołowi 3 punkty. Stal do końca spotkania próbowała wyrównać , lecz w ostateczności sztuka ta jej się nie udała.

Stal Osowiec- LZS Proślice 0-1 (0-0).

Michał Buła 84’.

Stal: Lukas Blacha- Michał Winiarski, Wiesław Cap, Michał Budnik, Marcin Wajs- Grzegorz Cap, Tomasz Długosz, Paweł Pazowski, Damian Kardasiński, Tomasz Możdżeń- Jacek Kwaka (77’ Łukasz Świerczek).

Proślice: Przemysław Zalejski- Michał Buła, Krystian Cervenak, Patryk Fuks, Adam Klinarowicz ( 90’ Bartłomiej Choncel), Janusz Luberda, Jarosław Mielcarek, Piotr Peretiatko, Maciej Węglowski, Dawid Zimoch ( 80’ Łukasz Oziembłowski), Patryk Ziubroniewicz (60’ Sebastian Klamecki).

Żółte kartki: P. Pazowski, M. Wajs- P. Peretiatko, M. Węglowski,.