Krótka przygoda z Pucharem

Nie zdołali sprostać „ Stalowcy” wyżej notowanemu rywalowi w 1/32 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Zgodnie z przewidywaniami, Swornica Czarnowąsy bez problemu uporała się ze Stalą, odnosząc okazałe zwycięstwo 7-0.

Już od pierwszego gwizdka arbitra środowej potyczki goście z Czarnowąs swoją postawą zakomunikowali, iż zamierzają wyjechać ze stadionu przy ul. Dworcowej z bagażem bramek. Nasz zespół, co zrozumiałe, nastawiony w głównej mierze na kontrę, był bezradny w starciu z obecnym liderem Bank Spółdzielczy Leśnica 4 ligi.

Worek z bramkami po raz pierwszy rozwiązał w 7 minucie Marcin Rogowski, który strzałem z rzutu wolnego z ok. 18 m. zaskoczył bezradnego w tej sytuacji Michała Winiarskiego. Kolejne minuty upływały pod znakiem dzielnej obrony ze strony „ Stalowców”. Jednakże w 31 minucie Swornica podwyższyła prowadzenie. Po dograniu z lewej strony piłkę do siatki z bliskiej odległości wpakował Błażej Twardowski. Do końca 1 połowy przeciwnik nie zdołał zdobyć kolejnego gola. Jednak po przerwie Swornica podkręciła nieco tempo i zdobyła 5 kolejnych bramek, a na listę strzelców wpisali się kolejno: Błażej Twardowski 51’, Wojciech Ścisło 53’, Błażej Twardowski 75’, Wojciech Ścisło 85’ oraz Przemysław Tramsz 88’.

Po starciu pucharowym nadszedł czas na spotkanie 2 kolejki A klasy. „ Stalówka” w dniu jutrzejszym zagra na własnym terenie o godz. 17:00 z beniaminkiem z Żelaznej. W inauguracyjnej kolejce FC Żelazna przegrał z Polonią Karłowice 1-3.

Stal Osowiec- Swornica Czarnowąsy 0-7 (0-2).

0-1 Marcin Rogowski 7’, 0-2 Błażej Twardowski 31’, 0-3 Błażej Twardowski 51’, 0-4 Wojciech Ścisło 53’, 0-5 Błażej Twardowski 75’, 0-6 Wojciech Ścisło 83’, 0-7 Przemysław Tramsz 88’.

Stal: Michał Winiarski- Kamil Płóciennik (46’ Dawid Skrzypczyk), Michał Możdżeń (67’ Michał Mucha), Tomasz Długosz, Marcin Wajs- Krzysztof Hałka, Paweł Pazowski, Przemysław Winiarski, Kamil Kardasiński (46’ Mateusz Czopek)- Jacek Kwaka (60’ Tomasz Możdżeń)- Adam Baron.

Swornica: Igor Khodanovych- Damian Fila (46 ‘ Dominik Franek), Piotr Jeleniewski (46’ Wojciech Ścisło), Krzysztof Krakowian, Szymon Pastuszek, Marcin Rogowski (46’ Patryk Mazurek), Bartosz Steczek, Jakub Syldorf (46’ Igor Babanskykh), Przemysław Tramsz, Błażej Twardowski, Ivan Udarević.