Inauguracyjna niemoc

Pomimo starań i kilku wybornych okazji do zdobycia bramki, to „Stalówka” po niedzielnym meczu schodziła z boiska przegrana. Strzał głową Pawła Bacajewskiego zadecydował o wygranej gości z Jełowej.

Licznie zgromadzona publiczność na meczu Stali ze Startem była świadkiem zaciętego pojedynku. Obie drużyny zawzięcie walczyły o każdy metr boiska po to, by w ostatecznym rozrachunku cieszyć się z premierowych 3 punktów. Początek spotkania nie był imponujący w wykonaniu obu ekip. Przez pierwszy kwadrans byliśmy świadkami walki w znacznej mierze w środkowej strefie boiska. Dopiero w 16 minucie miała miejsce sytuacja, która warta była zanotowania, choć w głównej mierze główną rolę odegrał tu przypadek. Po zamieszaniu przed polem karnym piłka odbiła się od obrońcy Startu i o mało co nie znalazłaby swej drogi w siatce, lecz w ostatniej chwili, choć z trudem, na rzut rożny zdołał ją sparować golkiper gości- Łukasz Janowski. Od tego momentu optyczną przewagę osiągnęli goście i w 24 minucie po raz pierwszy „biało-niebieskie” serca sympatyków naszej drużyny zabiły mocniej, albowiem po strzale zawodnika Startu z 18 metrów piłka odbiła się od słupka.

W kolejnych minutach trwał napór gości, czego potwierdzeniem jest seria rzutów rożnych wykonywanych przez zawodników, których na co dzień prowadzi trener Tomasz Ciastko. W międzyczasie w 32 minucie na prawej stronie pokazali się dwaj debiutujący w barwach Stali gracze- Łukasz Świerczek oraz Jacek Eljasiński. Po zagraniu tego pierwszego napastnik Stali z okolic 18 metra próbował pokonać Łukasza Janowskiego, lecz dobrze dysponowany podczas niedzielnych zawodów bramkarz Startu nie miał najmniejszych problemów z wyłapaniem piłki.

W 39 minucie czujność w bramce Tomasza Kocemby sprawdził jego kolega z drużyny, Piotr Ploch, ale golkiper „Stalówki” zdołał instynktownie wybić na rzut rożny piłkę zmierzającą tuż przy prawym słupku. Minutę później pomimo przewagi zespołu z Jełowej, Stal miała kolejną okazję do zdobycia bramki. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pawła Pazowskiego w polu karnym głową bramkarza przelobował Artur Mazur, lecz na jego nieszczęście piłka ostemplowała poprzeczkę bramki drużyny przyjezdnej. Jak się później okazało, niewykorzystane okazje były jedną z głównych przyczyn porażki.

Ledwo zaczęła się 2 połowa, a goście z Jełowej już cieszyli się z prowadzenia. W 47 minucie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła rosły napastnik gości Paweł Bacajewski głową skierował futbolówkę pod prawe okienko. Bramka ta podziała mobilizująco na „Stalowców” i od rzeczonej 47 minuty byli drużyną zdecydowanie przeważającą.

Pierwszą okazję do wyrównania Stal miała w 57 minucie. Wtedy to Tomasz Możdżeń zdecydował się na strzał z 19 metrów i była to dobra decyzja skrzydłowego Stali, ponieważ jego uderzenie z trudem wybronił golkiper Startu. Jeszcze lepiej bramkarz z Jełowej zachował się w 60 minucie, gdy w efektowny sposób obronił strzał z tak zwanej pierwszej piłki Wiesława Capa. W drugich 45 minutach Łukasz Janowski zdecydowanie był główną postacią w szeregach drużyny z gminy Łubniany. W 68 minucie spod opieki defensorów Startu uwolnił się Jacek Eljasiński, ale w końcowej fazie akcji strzelił w boczną siatkę. W 81 minucie nowy nabytek naszej drużyny mógł doprowadzić do remisu, lecz po jego strzale głową Łukasz Janowski po raz kolejny popisał się refleksem. W 1 minucie doliczonego czasu gry swoją szansę miał także Jacek Kwaka, ale główkował obok bramki gości. Mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 0-1.

Stal Osowiec- Start Jełowa 0-1 (0-0).

0-1 Paweł Bacajewski 47’.

Stal: Tomasz Kocemba- Rafał Sajdak, Marcin Wajs(83’Jacek Kwaka), Piotr Ploch, Michał Możdżeń- Tomasz Możdżeń, Przemysław Winiarski(46’ Wiesław Cap), Paweł Pazowski, Artur Mazur(46’Grzegorz Cap)- Łukasz Świerczek(65’ Michał Winiarski)- Jacek Eljasiński.

Start: Łukasz Janowski- Marian Wawruch, Tobias Smyrek, Adrian Sokołowski, Andrzej Sapa, Mariusz Stępień, Artur Widera(85’Marek Wojtkowski), Matias Widera, Krystian Wiench(70’ Tomasz Witek), Piotr Fiałkowski(75’ Łukasz Cieślak), Paweł Bacajewski.

Sędziował: Sławomir Bryś.

Sędzia-asystent 1: Przemysław Mielczarek.

Sędzia-asystent 2: Jacek Babiarz.