Inauguracja przegrana

Nie udało się „Stalowcom” zdobyć pierwszych punktów w inaugurującym sezon 2015/2016 w klasie okręgowej spotkaniu wyjazdowym z LZS-em Proślice. Pomimo postawienia przeciwnikowi ciężkich warunków, Stal przegrała z miejscowym LZS-em 1-0.

Pierwszy mecz sezonu 2015/2016 w wykonaniu obu ekip nie był porywającym widowiskiem. Ciekawych akcji po obu stronach boiska było jak na lekarstwo. Wynikało to zapewne z faktu, iż „Stalówka” mając w świadomości to, iż mierzy się z jednym z faworytów do zajęcia czołowej lokaty w klasie okręgowej, skupiła się przede wszystkim na odpowiednim zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki. Przyznać trzeba, że taktyczne założenia w obronie były realizowane w udany sposób, ponieważ tak naprawdę nasza drużyna nie dopuszczała rywala do stworzenia klarownych sytuacji.

Jednakże na nasze nieszczęście, w pierwszej minucie doliczonego czasu gry goście zdobyli jedyną bramkę w tym meczu, która w ostatecznym rozrachunku okazała się zwycięska. Po zagraniu krosowej piłki z lewej flanki na prawą, pomocnik gospodarzy został sfaulowany w polu karnym przez interweniującego Michała Możdżenia, a więc arbiter główny wskazał na jedenasty metr, a skutecznym egzekutorem r. karnego okazał się doświadczony Janusz Luberda.

Od początku drugiej odsłony starcia ze Stalą gospodarze postanowili pójść za ciosem i w pierwszych 20 minutach 2 połowy stworzyli sobie dwie groźne sytuacje pod bramką Stali. Wpierw w 55 minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę zmierzającą do bramki wybił stojący na linii bramkowej Michał Możdżeń. Z kolei w 65 minucie nogami interweniował bramkarz Lukas Blacha, który odbił strzał z ok 8 m. Od tego momentu gra się wyrównała, a od 84 minuty Stal grała w przewadze, kiedy to zawodnik gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę. Dwie minuty później „Stalowcy” powinni otrzymać r. karny. W polu karnym wprowadzonego na plac gry Damiana Plucińskiego w nieprzepisowy sposób (kopnięcie ) zatrzymał defensor LZS-u Proślice, lecz gwizdek arbitra głównego milczał. W 89 minucie po raz drugi zakotłowało się w polu karnym rywala, lecz żaden ze „Stalowców” nie potrafił skierować futbolówki do bramki.

LZS Proślice- Stal Osowiec 1-0 (1-0).
1-0 Janusz Luberda 45+1' (r.karny).

Proślice: P. Zalejski- R. Malina, M. Buła, K. Cervenak, M. Surowiak, G. Strąg (83' P. Peretiatko), F. Wróblewski (72' P.Fuks) , M. Peretiatko, J. Luberda, M. Dziewulski, D. Mehlich.

Stal: Lukas Blacha- Michał Winiarski, Michał Budnik, Patryk Pyrasz, Michał Możdżeń- Krzysztof Hałka (77' Damian Pluciński), Tomasz Długosz, Marcin Wajs (60' Radosław Wilczek), Piotr Troche (87' Roland Gorgosz), Grzegorz Cap- Wiesław Cap (70' Łukasz Świerczek).