2 miejsce w ” Pucharze Wójta 2016”

Zgodnie z tradycją, która ma miejsce w piłkarskim środowisku naszej gminy, w dniu dzisiejszym na boisku w Ligocie Turawskiej odbył turniej seniorów „ o Puchar Wójta Gminy Turawa”.

W tegorocznej edycji pucharu, tak jak to miało miejsce na przestrzeni ostatnich lat , wystąpiło 6 drużyn z terenu Gminy Turawa. W wyniku losowania nasz zespół znalazł się w grupie II z Sokołami Bierdzany oraz Silesiusem Kotórz Mały. Z kolei do pierwszej grupy przydzielono gospodarzy, czyli LZS Ligotę Turawską oraz drużyny Zawady i Turawy.

W ramach rozpoczęcia turnieju zmierzyły się ekipy z Ligoty oraz Zawady. Lepsi okazali się gospodarze, odnosząc zwycięstwo 2-0. Następnie do rywalizacji przystąpiły zespoły z grupy drugiej. „Stalówka” zremisowała bezbramkowo z Sokołami Bierdzany . W drugim meczu gr. II Sokoły pokonały wyżej notowany Silesius 1-0, tak więc by zająć 1 miejsce w grupie, podopieczni trenera Tomasza Długosza musieli wygrać z Silesiusem i zdobyć 2 bramki.

I choć w starciu z team-em z Kotorza „Stalowcy” przegrywali, to zdołali odrobić stratę 1 bramki i ostatecznie dzięki trafieniom Tomasza Możdżenia i Damiana Kardasińskiego zajęli 1 miejsce w swojej grupie i w finale zmierzyli się z gospodarzami turnieju. Finałowa potyczka obfitowała w emocje.

Pomimo iż LZS z Ligoty nie wykorzystał rzutu karnego ( rzut karny obroniony przez Lukasa Blachę), to w ostateczności dopiął swego i zdobywając jedną bramkę okazał się zwycięzcą turnieju „ o Puchar Wójta Gminy Turawa 2016”.

Turniej „ o Puchar Wójta Gminy Turawa 2016”:

Grupa 1:

4. LZS Turawa

5. LZS Zawada

6. Silesius Kotórz Mały

W drużynie Stali wystąpili dziś: Lukas Blacha, Michał Winiarski, Michał Możdżeń, Wiesław Cap, Krzysztof Hałka, Michał Mucha, Paweł Pazowski, Damian Kardasiński, Przemysław Winiarski, Tomasz Możdżeń, Grzegorz Mika, Kamil Kardasiński, Kamil Płóciennik, Jacek Kwaka, Łukasz Świerczek, Marcin Wajs, Tomasz Długosz.